Retenčné plochy

Zloženie vysvetlenia:
1. Pružná dlažba
2. Pokládka vrstvy alebo vyrovnávacej vrstvy
3. Odvodňovací systém ND 220
4. ND TGF-20 separačná a klzná fólia
5. Hydroizolačná membrána

Pódiové paluby umožňujú inštaláciu betónových a prírodných kamenných dlažieb na strechy a balkóny. Aby sa zabránilo poškodeniu terénnych úprav, je dôležité inštalovať terénne úpravy na drenážny systém s vysokou pevnosťou v tlaku. Slabý odtok dažďovej vody môže mať za následok rozvoj vodného kameňa na ťažko odstrániteľnom povrchu. Terénne úpravy môžu tiež trpieť sfarbením a zamrznutím.

Výhody pódiových palúb:

  • Maximalizujte otvorený priestor: pódiové paluby vytvárajú ďalší životný priestor na neočakávaných miestach, ktoré ponúkajú súkromný a verejný prístup.
  • Zabraňuje poškodeniu dlažby: drenážny systém s vysokou pevnosťou v tlaku poskytuje dobrý odtok zrážok. Takto sa zabráni tvorbe vodného kameňa na dlažbe, ktorú je ťažké odstrániť.
  • Ochrana hydroizolačnej fólie: vegetácia pomáha pôsobiť proti škodlivému vplyvu slnečného žiarenia a dažďa na hydroizolačnú fóliu. Chráni hydroizolačnú membránu a zvyšuje jej životnosť.
  • Pozitívny prínos pre životné prostredie: tento systém sa zvyčajne kombinuje s vegetáciou. Preto pozitívne prispieva v oblastiach, ako je biodiverzita, boj proti účinku tepelných ostrovov a znižovanie zaťaženia kanalizácie počas silných zrážok.